Comment on It slaps tho
interdimensionalmeme@lemmy.ml 2 days ago
I was recently studying all prices per kilogram and price per calorie of the various bread types and I found that the cheapest per kg hot dog buns where actually 0.15$/kg cheaper than the cheapest bread in the store. Not very convenient in the toaster and doesn’t brown very well in the countertop convection toaster oven, but 0.15$/kg is 0.15$/kg
sundray@lemmus.org 1 day ago
When I was a kid we used to put canned tuna in hot dog buns.