Comment on Taste Testing Pretentious Ingredients | S2 E8

ccunning@lemmy.world ⁨2⁩ ⁨days⁩ ago

The video (a year old) says they sell for $29.
One market here sells them for $10 and another sells them for $4.

It was barely worth the $4 I spent when I tried it.

A normal pineapple goes for ~$2.50 here, so to me it was worth the $1.50 to try, but DO NOT spend $29 for one. Please.

source
Sort:hotnewtop