Comment on ONE OF US

<- View Parent
Jolteon@lemmy.zip ⁨3⁩ ⁨days⁩ ago

Based on the Wikipedia article, it’s $6,490,000/kg.

Assuming you can legally purchase that amount (which you can’t), you could even find that much for sale (would you probably couldn’t), and the price didn’t go up as you purchased more of a very scarce resource (which it would), it would be about $6.5 billion US.

source
Sort:hotnewtop