Comment on If you shop by unit prices, double check the math!
dis_honestfamiliar@lemmy.sdf.org 2 months agoIt took me a while also. It all make sense if the price by weight is calculated when 2 are bought. Also, a comment about 4kg need not be.
Comment on If you shop by unit prices, double check the math!
dis_honestfamiliar@lemmy.sdf.org 2 months agoIt took me a while also. It all make sense if the price by weight is calculated when 2 are bought. Also, a comment about 4kg need not be.